top of page

Sertleşme sorunu - Penise PRP (P-Shot) penisin gençleşmesi ve yeni doku büyümesini uyarır. Klinik çalışmaları devam etmektedir*.

Kalıcı Sonuçlar için 15 Dakika Prosedür

Priapus Shot, PRP ve PRFM erektil disfonksiyon ile mücadele eden erkeklerin daha güçlü, daha güçlü ve daha büyük ereksiyonlar elde etmesine yardımcı olur. Hasar görmüş ve yaşlı dokuları canlandırmak için hastanın kendi vücudundan trombosit zengin plazma (PRP) kullanır. Platelet zengin plazma kendi vücudunuzdan geldiği için, diğer erektil disfonksiyon tedavilerinden daha doğaldır. Peyronie Hastalığını etkin bir şekilde tedavi edebilirliği ile ilgili klinik çalışmalar artmaktadır.

Investig Clin Urol. 2018 Jan;59(1):61-65. doi: 10.4111/icu.2018.59.1.61.

Among ED and/or PD patients queried with IIEF-5 (7), no patient reported a worsening of overall score or of any individual domain score. IIEF-5 scores improved by an average of 4.14 points after PRFM therapy.  

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29333517

Sertleşme problemi 

 

Sertleşme problemi ile başvuran hastanın tedavi düzeni ve sırası; Avrupa ve Amerika Üroloji derneklerinin klavuzları ile güncellenmekte, standart tedaviler sağlanmaktadır.
Sertleşme probleminin tedavisinde öncelikle varsa eşlik eden hastalıkların giderilmesi amaçlanır. Peki bu hastalılar nelerdir?
Diyabet
Hipertansiyon
Obesite
Kan yağları
Sigara
Alkol
Sertleşme sorunu tedavisinin başarısını etkileyen etmenlerden biride varsa psikojenik faktörlerin giderilmesidir. Neler amaçlanır?
Cinsel davranışın yeniden öğrenilmesi-doğru cinsel teknik
Endişelerin giderilmesi
İletişimin artırılması
Başarının betimlenmesi
Cinsel tercih
Sonraki aşama basamak tedavisi sırasına uyulmasıdır,basamak tedavisi sertleşme problemi yaşayan hastanın kliniğine uygun seyredilecek yolu belirler.


Tedavi seçenekleri, özet.

Androjen Tedavisi 
Şok Dalga Tedavisi 
Ağızdan İlaç Uygulamaları 
Topikal Kremler ve Merhemler 
İdrar Yolundan İlaç Uygulamaları
Penise Enjeksiyon Tedavisi 
Mekanik Aygıtlar (Vakum Ereksiyon,Kontraksiyon Halkası...)
Cerrahi Yöntem (Penis Protezi)
Psikoseksüel Tedavi (Davranış Tedavileri, Psikolojik Eğitim  Tedavisi)

 

bottom of page