top of page
elele
“Sigara, kimyasal maddeler, mesane kanseri geliştirme riskini artırmaktadır. Sigara ve kimyasal maddelere maruz kalmak mutlaka mesane kanseri olunacağı anlamına gelmez.”

 

Cerrahi Prosedürler -

ENDOSKOPİK, LAPAROSKOPİK VE ROBOT YARDIMLI LAPAROSKOPİK YAKLASIMLARDIR

BEN BİR MESANE KANSERİ HASTASIYIM
Mesane kanseri

Mesane kanseri, idrar torbasındaki (mesane) hücrelerin kontrolsüz olarak bölünmeye ve büyümeye başladığı zaman başlar. Kontrolsüz bölünen ve çoğalan bu hücreler kanser hücresidir. Bu hücreler vücudun diğer bölgelerine yayılabilirler.

  • Mesane kanseriniz, idrar kesesi (mesane) denilen böbrekler tarafından üretilen idrarı toplayan ve depolayan organın, kötü huylu anormal doku (tümör) büyümesini tarif eder. Doktorunuz tanıyı mesanenizdeki dokuyu endoskopik yöntemle alarak koyacaktır.

Mesane kanserinin başlangıcı ve yayılması

Mesane farklı tipte hücrelerden oluşan çeşitli katmanlara sahiptir. Çoğu mesane kanseri, mesanenin en iç yüzeyinde başlar. Kanser, mesane duvarındaki diğer tabakalara doğru yayılmadan tedavi etmek daha kolaydır. Kanserin erken yakalandığından bahs edildiği evredir. Mesane duvarındaki diğer tabakaların içine ilerledikçe tedavi etmek daha zor olabilir. Zamanla kanser, mesanenin dışına ve yakın yapılara doğru ilerleyebilir. Yakındaki lenf düğümlerine veya vücudun diğer bölgelerine yayılabilir. (Mesane kanseri yayılırsa, sıklıkla ilk önce uzak lenf düğümlerine, kemiklere, akciğerlere veya karaciğere gider.)

Tanı

Mesane kanseri tanısında daha kesin sonuçlar elde etmek için hekim tarafından istenebilecek testler:

 

  • Sistoskopi

  • BT

  • PET taraması

  • Ultrason

  • İntravenöz Pyelogram

  • MR

  •   Daha fazla bilgi >>

Robotik Laparoskopik Cerrahi!
Testimonials

 

“Dr. Tuncay Taş gibi bir hekimle çalıştığınız için Tuncay Bey nezbinde tüm doktorlarımızı kutluyorum. Benim babam Ali Sevinç 86 yaşında Tuncay bey ve ekibi sayesinde çok iyi sağlıkla yaşamına devam ediyor. Allah doktorlarımızın ellerine beyinlerine sağlık versin diyerek tümüne mutlu yaşam diliyorum.”

 

Rahime Sevinç

 

“Dr Tuncay beye mikrocehhahi varikosel ameliyatı oldum, hastanenizden son derece memnunum özellikle ilgi güleryüzü ve hekimliği mükemmel olan Sayın Dr Tuncay Taş beye teşekkür ederim.”

 

Orhan Murathan Aytemür

bottom of page