top of page

Sertleşme problemi - İstanbul Cerrahi Hastanesi Üroloji ED Kliniğinde penise ilaç enjeksiyonu güncel tedavileri

PENİSE İLAÇ ENJEKSİYONU (İNTRAKAVERNÖZ ENJEKSİYONLAR)

Alp... adlı ilaç, ED'nin intrakavernöz tedavisi için onaylanmış ilk ve tek ilaç olmuştur. İntrakavernöz ilaç, 5-40 μg dozunda monoterapi olarak en etkilidir. Ereksiyon 5-15 dakika sonra ortaya çıkar ve enjekte edilen doza göre sürer. Enjeksiyonun ardından % 87-93.5'lik memnuniyet oranları bulunmuştur. İntrakavernöz ilaç komplikasyonları arasında penis ağrısı (hastaların% 50'sinde toplam enjeksiyonların% 11'inden sonra ağrı bildirilmiştir), uzamış ereksiyonlar (% 5), priapizm (% 1) ve fibrozis (% 2) bulunmaktadır.

Pap... adlı ilaç, vazodilatatörler adı verilen ilaç grubuna aittir. Vazodilatörler kan damarlarının genişlemesine ve böylece kan akışının artmasına neden olur. Bu ilaç erektil disfonksiyonu olan bazı erkeklerde ereksiyonu sağlamak için kullanılır. Penise (intrakavernozal) enjekte edildiğinde penise kan akışını arttırır, bu da ereksiyona neden olur.

Bu ilaç erektil disfonksiyonu olmayan erkeklerin cinsel yardım olarak kullanılmamalıdır. İlaç uygun şekilde kullanılmazsa, peniste kalıcı hasar ve ereksiyon yeteneğinin kaybedilmesi söz konusu olabilir. Sadece doktorunuzun reçetesi ile alınmalıdır.

www.drtuncaytas.com erkek sağlığı konularında medikal yayınlar ve akedemik bildiriler doğrultusunda güncellenen sağlık sitesidir. Üroloji Avrupa ve Amerika Klavuzu esas alınarak düzenlenmiş tıp metinlerinin hastanın anlayabileceği şekilde sunumu amaçlanmıştır.Dünyanın sayılı kliniklerinde verilen tedavi seçeneklerini yazar doktorlarımız tarafından öğrenebilir onlardan randevu alabilirsiniz. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.

bottom of page