top of page

Lokal anestezi ile ağrısız işlem!

≥% 80 başarı oranı ve mükemmel bir güvenlik profili 7 yıla kadar olan çalışmalarda son derece düşük komplikasyon oranı.

BULKAMİD ENJEKSİYONU NEDİR?


Bulkamid Hydrogel şeffaf bir poliakrilamid jeldir. Göç etmez ve vücutta parçalanmaz. Alerji özelliği yoktur. Kontakt lens gibi özellikli malzemelerin yapımında kullanılmaktadır.

NASIL ENJEKTE EDİLİR?


Üretraya bir teleskop yerleştirilir (mesaneden tüp). Bu teleskop kullanılarak idrar yolunun iç kısmına mesanenin hemen altına bir iğne sokulur. Önce lokal anestezi, sonra Bulkamid enjekte edilir. Bu üretrayı daraltır ve idrar kaçağını azaltır. Lokal veya genel anestezi veya sedasyon altında yapılabilir ve yaklaşık 10 dakika sürer.

BU PROSEDÜR NE İÇİN KULLANILIR?


Stres inkontinansının tedavisinde kullanılır. Avantajı, normal günlük hayata derhal geri dönüş yapılabilecek düşük riskli prosedürü olmasıdır.

Çeşitli nedenlerden dolayı artan riski olan veya daha invaziv cerrahi veya genel anestezi almak istemeyen kadınlarda en iyi seçimdir. Pelvik taban egzersizleri gibi daha konservatif tedavilere rağmen sadece hafif derecede inkontinansı olan bazı kadınlara uygun olabilir. 


En iyi sonuçları elde etmek için bazen 3. ay kontrollerinde 2. enjeksiyon gerekebilir. 

İŞLEM NE KADAR SÜRER?


Prosedür yaklaşık 10 dakika sürer, ancak hastaneye kabul ve hazırlık sürenize izin vermek için genellikle yaklaşık bir saat önce gelmeniz istenir. Daha sonra iyi bir hacim idrar geçene kadar işlemden sonra kalmanız istenecektir. Hastanede toplamda en az 3-4 saat beklersiniz.

NE HAZIRLIK GEREKLİDİR?


İşlem genellikle bir günlük prosedür olarak lokal anestezi altında yapılırsa, varıştan önce özel bir hazırlık gerekmez. Sedasyon veya genel anestezi olmadan hızlı olmanıza gerek yoktur. Varışta, işlemden önce mesanenizi boşaltmanız istenecek ve idrar enfeksiyonu riskini en aza indirmek için bir doz antibiyotik verilecektir. Ameliyathanede genital bölge antiseptik ile yıkanacak ve daha sonra teleskopun geçişini daha rahat hale getirmek için lokal anestezik bir yağlama jeli uygulanacaktır.

 

bottom of page